Přečetli jsme pro vás – archiv knih 2011

Nekonvenční myšleníKniha měsíce: prosinec 2011

Nekonvenční myšlení – Anja Förster, Peter Kreuz

Děláte-li věci stejně, dosahujete stejných výsledků. Pokud to děláte výborně, dosahujete výborných výsledků. Ale dlouhodobé opakování téhož bez zajímavých změn dovolí konkurentům, aby vás dostihli. Jak to udělat, abyste právě vy byli o krok napřed?

Pokud jste si tuto otázku už někdy položili a odpověď byla méně uspokojivá, než byste si přáli, pak otevřete knihu „Nekonvenční myšlení“ a čtěte a čtěte a hlavně studujte. Učte se vidět souvislosti a významy za tím, co je zvenčí, za tím, co je zjevné.

Autoři knihy „Nekonvenční myšlení“ nabízí řadu nápadů a také příkladů, jak uchopit příležitosti za docela jiný konec, než je běžné. Všechny ty typy výborně vybízí k tomu, aby si člověk uvědomil, že mezery na trhu i prostor pro další pružnost a „nestejnost“ prostě existují.

Překračování zavedených hranic, zjednodušení složitého, upevňování osvědčeného a zlepšování jednoduchého. Toto a mnohem více nečekaných prozření i porozumění a hlavně výzev pro vlastní inspiraci vám předvede právě „Nekonvenční myšlení“ od Anji Förster a Petera Kreuze.

Přimějte svůj mozek myslet jinak. I váš svět bude jiný.


Ovlivňování reality - Prostor variant - Vadim ZelandKniha měsíce: listopad 2011

Ovlivňování reality – Prostor variant – Vadim Zeland

Tato kniha nepatří do oblasti „pohodlného čtení“ a už vůbec ne „realizace bez překážek“. Je velmi zajímavá a když připustíte, že věci, dění i souvislosti v našem životě mají mnohem širší spojení a význam, než jsme ochotni na první zamyšlení přijmout, zjistíte, že můžete svou realitu skutečně ovlivňovat a žít co nejvíce podle svých představ.

Vadim Zeland napsal celou sérii děl na toto téma, všechna do sebe zapadají a mají logickou návaznost. Ovlivňování reality je pro někoho touhou, pro někoho utopií a pro někoho jasnou cestou, po které kráčí.

„Váš výběr se vždy uskutečňuje. Dostáváte to, co si vybíráte.“

„Jestliže něco aktivně nechcete, pak se to ve vašem životě objeví.“

„Tím, že přijímáte a vysíláte negativní energii, si vytváříte vlastní peklo. Tím, že přijímáte a vysíláte pozitivní energii, si vytváříte vlastní ráj.“

„Nespokojenost a odsuzování obrací rovnovážné síly vždy proti vám.“

„Oprostěte se od pocitu viny a od povinnosti se ospravedlňovat. Vaše právo je být sami sebou.“

„Pokud se pohybujete po proudu, svět vám jde vstříc.“

Buďte odvážní a přečtěte si „Ovlivňování reality“ od Vadima Zelanda.


Myšlením k bohatství – Napoleon HillKniha měsíce: říjen 2011

Myšlením k bohatství – Napoleon Hill

Kniha Napoleona Hilla – „Myšlením k bohatství“ by vám rozhodně neměla chybět v knihovně. Je tak nabitá chytrými myšlenkami a radami, že se nestihnete nadechnout a budete se jenom divit, jak to, že jste všechny tipy už dávno nezačali využívat, když jsou tak jasné a známé.

Nabízím pár úryvků…

 • Neříkej světu, co chceš udělat, udělej to.“
 • „Často je k rozhodnutí třeba veliké odvahy.“
 • „Nahoru nebo dolů jdeme díky podmínkám, které můžeme ovlivnit, jestliže je ovlivnit chceme.“
 • „Dokonalost přijde s praxí.“
 • „Získání peněz nelze ponechat NÁHODĚ, PŘÍZNI osudu nebo ŠTĚSTÍ.“
 • „Abyste mohl být úspěšný, musíte překonat strach z odmítnutí a přestat si dělat starosti s tím, co si o vás řeknou druzí.“
 • „Nikdo nemůže okusit velkého úspěchu, aniž by složil zkoušku vytrvalosti.“
 • „Ovládnutí mysli je výsledkem sebekázně a zvyku. Buď svou mysl ovládáte vy, anebo ovládá ona vás. Neexistuje žádný kompromis.“
 • „Svět obvykle poskytne prostor člověku, jehož slova a činy ukazují, že ví, co dělá.“

To je jen mikro-ukázka toho, co všechno vás v knize „Myšlením k bohatství“ čeká. Nenechte si ji ujít a dovolte, aby vám Napoleon Hill předvedl své umění.


Nekonečná síla – Anthony RobbinsKniha měsíce: září 2011

Nekonečná síla – Anthony Robbins

„Povinná četba pro každého, kdo chce dokonale využít svých možností.“
(Norman Vincent Peale)

„Chceme-li se dobře dorozumět s lidmi, musíme si uvědomit, že každý z nás vnímá svět jinak. Toto pochopení nám poslouží jako vodítko při komunikaci s ostatními.“ (Anthony Robbins)

Věřit něčemu znamená, že otevíráme brány a vstupujeme do říše možné realizace. Když věříme, že něco je možné, pak to pro nás možné je. I opak je pravdou.

Existuje různé formy víry, ale autor došel svým dlouholetým pozorováním ke zjištění, že ty následující vedou lidi k úspěchu. Je jich jistě mnohem více, ale zkusme se nad nimi zamyslet – cituji:

 • všechny události mají svůj účel a důvod a mohou nám být ku prospěchu
 • neúspěch neexistuje, jsou jenom výsledky
 • ať se stane cokoli, převezměte za to odpovědnost
 • není nutné dokonale rozumět všemu, co používáme
 • vaším největším zdrojem jsou lidé
 • práce je zábavou
 • bez obětí nelze dosáhnout trvalého úspěchu

„Nekonečná síla“ Anthony Robbinse je skvělé dílo, které vás naučí, jak porozumět všem proudům, které ovlivňují naše vnímání, využívá všech forem vnímání.

Řekněte jedno slovo a každý uslyší něco jiného, každý to slovo uvidí jinak, každý ho cítí i vnímá odlišně, jinak mu chutná.

Kniha pracuje s různým porozuměním sdělení a vysvětluje, jak sebe sami a zároveň druhé můžeme pochopit a využít při tom svých schopností správně se vcítit do lidí a jejich rozpoložení. A nejenom to. Skrze porozumění práci mozku dosáhnete velkých kroků na cestě za svým vlastním životním posláním.

Nechte se vést procesem, jak umět svůj mozek vědomou cestou přimět ke změně tak, aby pracoval pro vás a nikoli proti vám.

Stránky:    1 2 3  další »