Přečetli jsme pro vás

Narozena pod toulavou hvězdouKniha měsíce: říjen 2015

Narozena pod toulavou hvězdou – Zuzana Kulhánková

Nádherné osvěžující dílko Zuzany Kulhánkové, které vás přenese do snů, jiných krajů, zvláštních poznání. Kniha „Narozena pod toulavou hvězdou“ je jiná. Nepoučuje, neučí, neradí. Zároveň zásadním způsobem mění pohled na život a priority v něm.

Oddechový společník plný dobrodružství a sympatických historek a příběhů z jiných krajů, než jsou ty naše. Krátké příběhy s výrazným podtextem.

Dopřejte si ještě letního pozdržení a nahlédněte pod pokličku bytí „tulačky, dobrodruha, velké optimistky a vtipné účastnice života“.


Jediný – Richard BachKniha měsíce: září 2015

Jediný – Richard Bach

Další z řady děl Richarda Bacha silných svou hloubkou myšlenek nese název „Jediný“. Paralelní světy jsou tématem autorovi velmi blízkým. Pohled do nekonečné řady možností nabízí různá řešení pro jednu situaci. Je velmi inspirativní pro vnitřní zamyšlení, hloubání a sebereflexi a kdoví, možná i jiná řešení do budoucna.

Milujete-li přemýšlení za hranice našich světů, pak si v této knize užijete. Chcete-li se třeba i na sebe podívat z mnoha rovin, je to kniha pro vás. Jsou-li vaším oblíbeným tématem moudra přesahující život jednoho člověka, pak čtěte a vychutnejte si všeho plnými hrstmi.


Jonathan Livingston RACEK – Richard BachKniha měsíce: srpen 2015

Jonathan Livingston RACEK – Richard Bach

Útlá knížečka Richarda Bacha vás přenese díky metaforám do světa racků, jakoby to byl život člověka a naopak.

Užijte si podobenství v dosahování met, překračování hranic a pilování k dokonalosti toho, co je nám vlastní.

Výborné letní čtení, které nutí zamyslet se…


Budhou na pracovištiKniha měsíce: červenec 2015

Budhou na pracovišti – Franz Metcalf a B. J. Gallagherová

„Budhou na pracovišti – 108 starobylých pravd o změně, stresu, penězích a úspěchu“ je celý název knihy autorů Franze Metcalfa a B. J. Gallagherové.

Máte-li chuť si připomenout pravdy dávno známé, běžně vnímané, tak často slyšené a tak málokdy využívané, přečtěte si tuto knihu. S lehkostí a hlubokým dopadem. Tak působí krátké příběhy vyjasňující myšlenky obsahující poselství dávných poznání.

Výhodou této knížky je, že ji můžete číst v krátkých časových úsecích. Příběhy jsou oddělené a ne delší než na jednu stránku. Potěšte se tím, že Vy už dávno víte… Nebo se nechte unést objevným „AHA“…


To nejdůležitější z Druckera v jednom svazkuKniha měsíce: červen 2015

To nejdůležitější z Druckera v jednom svazku – Peter F. Drucker

Peter F. Drucker je zkušený profesionál v oblasti managementu organizací i jednotlivců. V této jeho nové knize najdete výběr toho nejdůležitějšího, co se objevilo v jeho předcházejících dílech a vřele doporučuji.

Kniha je praktická, jasná a srozumitelná. Vysvětluje mnohé „záhady“ úspěchů i neúspěchů společností i  jednotlivců v hledání té nejlepší pracovní cesty. Zároveň dostanete tipy „jak na to“.

„To nejdůležitější z Druckera v jednom svazku“ vám přinese efektivní a užitečný pohled na budování dlouhodobých základů pro vaši práci, směr i celoživotní naplnění díky tomu, že využijete to nejlepší ze sebe pro druhé.


LincolnKniha měsíce: květen 2015

LINCOLN Tým rivalů– Doris Kearns Goodwinová

Abraham Lincoln byl odvážnou a výjimečnou osobností. Z jeho ideálů se zrodila novodobá americká demokracie.

Chcete-li široce vnímat a chápat, jak vést lidi, pak doporučuji knihu Doris Kearns Goodwinové – „Lincoln“, která velmi podrobně a působivě zpracovala život geniálního politika Abrahama Lincolna.


Vnitřní nazíráníKniha měsíce: duben 2015

Daniel J. Siegel – Vnitřní nazírání

„Americký neurovědec Daniel J. Siegel přichází s převratnou teorií. Mozek má podle něj empatickou schopnost vhledu – vnitřního nazírání, která je předpokladem sociální inteligence. Pomocí vnitřního nazírání můžeme provádět pozitivní změny ve svém mozku – a ve svém životě. Tato syntéza nejnovějších poznatků neurovědy a vývojové psychologie s východními meditačními technikami nabízí pozoruhodné možnosti v léčbě nejrůznějších psychických potíží a poruch v každém věku – od puberty až po stáří.“

V knize „Vnitřní nazírání“ autor přibližuje možnosti změn v myšlení tak, abychom dokázali pracovat na zdánlivě neřešitelných konfliktech i zakořeněných stereotypech v chování a ve vztazích, které nám komplikují život.

Náročné, čtivé, poučné a hlavně podporující zkvalitnění vztahů a tedy života.


Pravidla mozku – John MedinaKniha měsíce: březen 2015

Pravidla mozku – John Medina

Knihu „Pravidla mozku“, kterou uvedl v život John Medina, považuji primárně ani ne tak za návod na úspěch, jako za výborný vhled do pochopení toho, jak funguje mozek a jak tohoto porozumění využít ve svůj prospěch.

Co všechno ovlivňuje naše myšlení, schopnost pamatovat si, porozumět, jak si uchovat dlouhodobě vysokou schopnost pružně myslet atd. Jsem si jistá, že mnoho z této knihy čteme poprvé. Co teprve, když nám dojdou souvislosti a my si začneme všímat, jak vše platí u nás samotných i u druhých.

Dobrá zpráva je, že můžeme se svou hlavou pracovat. Mnoho nepřímých aktivit tomu dokáže napomoci. Samozřejmě, pokud chceme. Ale šance na plnohodnotný intelekt do pozdního věku, zdravější organismus a také naladění za pokus stojí.


Dalajlamova kočka – David MichleKniha měsíce: únor 2015

Dalajlamova kočka – David Michle

David Michle velmi hravě uchopil dalajlamova moudra a ústy jeho kočky je v životních příkladech nenásilně vyjádřil v knize „Dalajlamova kočka“.

Vtipná a zábavná kniha, která známé pravdy potvrzuje nestandardním způsobem. Lehké čtení s hlubokým dopadem. A navíc nahlédnete do způsobu života vzácného člověka. Máte-li chuť zpříjemnit si každodenní rutinu, doporučuji.


Příběhy starší řecké filozofie – Luciano De CrescendoKniha měsíce: leden 2015

Příběhy starší řecké filozofie – Luciano De Crescendo

Luciano De Crescendo shromáždil s humorem „Příběhy starší řecké filozofie“. Najdete zde velmi sympaticky nastíněné názory a náhledy různých známých i méně známých filozofů a vtip je linií, která celou knihu doprovází.

Pobavíte se, dozvíte se mnoho zajímavého i nového, nebo si spojíte to, co znáte, do jiných souvislostí a z jiných úhlů pohledů.

„Pythagoras, Herakleitos a ti druzí“ je podtitulek knihy, která mile pohladí.