Přečetli jsme pro vás – archiv knih 2010

Na shledanou na vrcholu – Zig ZiglarKniha měsíce: červen 2010

Na shledanou na vrcholu – Zig Ziglar

„VĚŘÍM, že člověk byl stvořen k dosahování skvělých výkonů, naprojektován pro úspěch a že byl vybaven kódem velikosti.“

„JE PRAVDA, že to, co je už za námi a to co je před námi, jsou maličkosti ve srovnání s tím, co je uvnitř nás.“ (Ralph Emerson)

„- A ŽE – Vy jste jediný člověk, který může využít všech Vašich schopností. Je to strašlivá zodpovědnost.“

Je to krásná zodpovědnost a je v lidských silách se o využití vlastních schopností pokusit. Vždy budete o něco silnější, zkušenější, moudřejší a uvidíte dál.

V knize, kterou jsem pro vás vybrala na tento měsíc, naleznete poctivý návod, jak dosáhnout toho, co si přejete, jak využít všech svých nadání, jak zůstat na cestě v dobách nepohody, jak se radovat z dosaženého.

Projdete postupně jednotlivými kroky práce na sobě a svém rozvoji, abyste takto získali základy pro budování a realizaci svých snů.

Kdo uvažuje o změnách ve svém životě a o tom, že by skutečně chtěl dojít dál, než je nyní, ať počítá s tím, že je „výtah mimo provoz“ a člověk musí pěkně „po schodišti, schod za schodem“, žádný nelze obejít, jeden bez druhého totiž naruší rovnováhu a stabilitu. Naším cílem ale určitě je „dojít na vrchol“ a „otevřít dveře“ k novému, lepšímu způsobu života.


Myslete velkoryse (budete mít úspěch) - David J. SchwartzKniha měsíce: květen 2010

Myslete velkoryse (budete mít úspěch) – David J. Schwartz

V naprosté shodě s filozofií Amyplus+ je tato kniha nabitá inspiracemi a radami, jakým způsobem probudit a povzbuzovat své šťastné síly. Přinutí člověka uvědomit si, že jedině proměnou svých vlastních myšlenek a způsobu myšlení jsme schopni každý z nás otevřít brány k jakémukoli úspěchu.

Pokud věříte, že to dokážete, pak to jistě dokážete. Víra je to, co člověku umožní jít přes překážky dál bez ohledu na okolnosti. Víru je důležité správným způsobem živit a povzbuzovat, rozvíjet.

Velkým bořitelem snů jsou výmluvy a je jedno, co se komu hodí, aby vymyslel, že něco nelze, není možné a že on není „ten vyvolený“. Kdo opravdu chce, nějakou cestu vždy nalezne.

Až si připustíme, že nás často ovládá a že tou největší překážkou je strach, pak porozumíme, díky čemu jsme už tolikrát couvli, tolikrát nedotáhli do konce to, co se zprvu zdálo snadné a co jsme si tolik přáli. Tréninkem sebedůvěry je možné strach zmírnit natolik, že ho uvidíme, ale nezastraší nás. Díky aktivitě a podporování sebedůvěry, které vneseme do svého života, začneme měnit okolnosti, které se v něm objevují a tím také své myšlenky a postoj k jakémukoli strachu.

Existují opakované fráze: „Jste tím, co jíte“, „S kým se stýkáte, co čtete, to vás utváří“. Stejně dobře se s plnou platností dá říci. „Jste tím, co si myslíte, že jste“. Ano vaše myšlení určuje, jakým způsobem se chováte k sobě, ke svému okolí, jak žijete. A je-li myšlení určující pro kvalitu našeho života, proč ho neupravit tak, aby vám sloužilo, ne aby vás ovládalo?

Vybírejte si, co chcete ve svém životě mít a co ne. Udržujte si správný postoj a snažte se o toleranci. Jakékoli posuzování druhých vnáší do života špatné myšlenky. Buďte aktivní, nahlížejte na každé poklesnutí jako na příležitost něco zlepšit a pozměnit. Stanovte si jasné cíle, ke kterým chcete dojít, připravte si plán a jděte za svým snem.

Velkorysé myšlení vám pomůže toho dosáhnout.


Síla soustředění a úspěchu se jmenuje FOKUS - Jack Canfield, Mark Victor Hansen, Les HewittKniha měsíce: duben 2010

Síla soustředění a úspěchu se jmenuje FOKUS – Jack Canfield, Mark Victor Hansen, Les Hewitt

(Jak dosáhnout osobních výsledků v byznysu a finančním životě s naprostou jistotou)

Pokud právě začínáte s podnikáním a rádi byste poznali, jak opravdu uspět nebo už jste „pokročilí“ a přejete si zvýšit produktivitu a příjmy, určitě vám tato kniha přijde vhod.

Základem jakékoli činnosti – nejenom v podnikání – je schopnost koncentrace. Soustředění se na vytčený cíl je bezpodmínečně nutný, aby se člověk posunul dál a vytvořil sám sobě takové podmínky, že mu příležitosti napomáhající dalšímu vývoji a postupu budou samy přicházet naproti. Díky svému konkrétnímu zaměření dokážete vždy postupovat vpřed, ať už jsou okolnosti více či méně příznivé. Obsah knihy vám více přibližovat nebudu, ale využiji základních bodů jeho osnovy, které hodně naznačují a mluví zcela jasnou řečí:

„Vaše zvyky ovlivní vaši budoucnost – Úspěšní lidé mají úspěšné zvyky.“

„Není to trik, je to soustředění, je to fokus – Rozvíjejte své silné stránky, nikoli slabé.“

„Vidíte před sebou velkolepé cíle? – Narýsujte si svou jasnou budoucnost.“

„Hledejte optimální rovnováhu – Více peněz, více volného času.“

„Budujte kvalitní vztahy – Vaše vstupenka do velkého světa.“

„Faktor sebedůvěry – Zbavte se strachu a obav.“

„Požádejte o to, co chcete – Sedmibodový systém, díky kterému budete prosperovat.“

„Důslednost a vytrvalost – Úspěch často čeká za rohem.“

„Buďte rozhodní – Prověřené metody, jak dosáhnout bohatství.“

„Cílevědomý život – Učiňte svůj život opět jednoduchým.“

„Nalezněte smysl svého života a naplňte jej.“

„Jde o váš život…tak se do toho pusťte!“

Stránky:  « předchozí   1 2 3 4   další »