Přečetli jsme pro vás – archiv knih 2010

Tajemství úspěchu - Earl NightingaleKniha měsíce: září 2010

Tajemství úspěchu – Earl Nightingale

Při čtení této přímými radami hustě nabité knihy není možno nepochopit, že veškerý náš spokojený život, veškerý úspěch i splněná přání jsou jen a jen v našich rukou.

Známé rčení „…jak zaseješ, tak sklidíš…“ se zde opakuje mnohokrát v různých obměnách a vždy je dokonalou tečkou za důležitými poselstvími, která přináší kapitola za kapitolou.

Obavy, že zde najdete důrazný tlak na to, abyste všeho nechali a začali znovu a jinak, jsou zbytečné. Každý tu má nějaký konkrétní úkol s cílem prospět druhým a pokud se snažíme najít ten svůj a začneme ho postupně realizovat, celý život se nám zaplní zvláštním vnitřním klidem, porozuměním a radostí a poznáme, že všechno tu má svůj smysl a už vždycky budeme vědět, jak pokračovat dál.

Tajemství úspěchu v životě vlastně není žádným tajemstvím. Stačí mít mysl otevřenou pro vnitřní hlas, který nám říká, kde je naše místo. Někdy je ten hlásek slabounký, ale když se opravdu ztišíte, uslyšíte jej. Když mu dáte šanci, povede vás. Když budete vytrvalí, dokážete to!

Zvuková ukázka MP3

Nakladatelství Čintámani


Sedm duchovních zákonů úspěchu - Deepak ChopraKniha měsíce: srpen 2010

Sedm duchovních zákonů úspěchu – Deepak Chopra

Všichni ty zákony velmi dobře známe. Máme-li své vnímání otevřené, je dodržování zákonitostí, které nabízí tato útlá knížečka, zcela přirozené. Přesto, anebo možná právě proto, tak těžce hledáme cestu k porozumění jasných pravidel nejenom pro spokojený život naplněný úspěchem, ale i pro pochopení a nalezení sebe sama. Člověk má tendenci věci komplikovat, hledat složitosti tam, kde nejsou.

Až si přečtete „Sedm duchovních zákonů úspěchu“, objevíte a pochopíte to, co už dávno víte, jen jste se tím možná nezabývali. Nikdo není dokonalý a nikdo se nedokáže řídit všemi zákonitostmi ihned. Ale jako ve všem jiném lidském konání i zde platí, že procvičování dělá mistra. A přiblížit se takovému stavu je velmi cenné. Na prvním místě pro vás samotné a jelikož vše se vším souvisí, vaše vyzařování bude pozitivně působit i na vaše okolí, na vaše vztahy, na vše, co děláte.

Uvolněte se, zbavte se pachtění, odsuzování a lpění, nadechněte se a přijměte přirozenou spolupráci energie vesmíru, pokuste se o to, buďte v rovnováze. Přečtěte si knihu Deepaka Chopry „Sedm duchovních zákonů úspěchu“ nebo o tom alespoň přemýšlejte…

„Na chvilku jsme se zastavili, abychom se vzájemně setkali, abychom se milovali a sdíleli spolu. Život je vzácný okamžik, ale pomíjivý. Je to malý interval ve věčnosti. Sdílíme-li s láskou, péčí a lehkým srdcem, vytvoříme si vzájemně hojnost a rozdáme si radost. A pak měl tento okamžik smysl.“


Těžké časy netrvají věčně, vytrvalý člověk je překoná - Robert H. SchullerKniha měsíce: červenec 2010

Těžké časy netrvají věčně, vytrvalý člověk je překoná –

Robert H. Schuller

Každý člověk se v životě jednou či vícekrát dostal či dostane do situace, kdy je opravdu těžké rozhodnout, jak dál. Stane se, že poklesne na mysli, snad se i zatouží vzdát. A tehdy je nesmírně důležité krok za krokem vyhodnotit daný problém, nastalou překážku. Je nadmíru významné uvědomit si, že nikdo není na světě zcela sám. Nakonec se každému dostane pomoci, i když to není vždy přesně tím způsobem, který očekává.

V knize Roberta H. Schullera je mnoho poučných a silných rad i povzbuzení, díky nimž se opravdu můžeme dostat přes zdánlivě nepřekonatelné bariéry. A jako už tolikrát v mnoha jiných představovaných dílech, také zde naleznete poselství ukryté na řádcích i mezi nimi:

„Nikdy nepodceňujte hodnotu myšlenky. Každá pozitivní myšlenka je potenciálně úspěšná, je-li důsledně domyšlena.“

Jak člověk myslí a o čem přemýšlí, čemu věří, to ho nakonec dovede přesně tam, kam se jeho myšlení ubírá. Můžeme tedy vědomě své myšlenky řídit a tím se také postavit k řešení své situace.

Prožíváte-li v tuto chvíli zdánlivě neřešitelné nastavení věcí, začtěte se se zaujetím do této knížky, vyzkoušejte pravidla postupu, která nabízí pro znovudosažení rovnováhy.

Pokud jste v pohodě a daří se vám, potvrďte si, že jdete správným směrem a využijte návodu, jak ještě zlepšit vaši situaci a jak být připraven pro jakýkoli budoucí vývoj a nenechat se zaskočit.

Není to nemožné a vytrvalý člověk to dokáže. A tím Vy bezpochyby jste!

Stránky:  « předchozí   1 2 3 4   další »